Zima

VÁNOČNÍ AKTIVITA PRO DĚTI ZDARMA

 

Vyzkoušejte jednoduchou vánoční aktivitu spolu s dětmi. Připravili jsme pro vás toto barevné tvoření zcela ZDARMA.

 

Užijte si spolu s dětmi předvánoční čas, sedněte si spolu ke stolu a vyrobte si barevné stromečky a andělíčky. Tuto jednoduchou aktivitu jsme pro vás připravili zdarma, stačí si ji jen stáhnout a začít tvořit.

vánoční stromeček

jednoduché a rychlé

Není asi většího symbolu Vánoc než vánoční stromeček. Vyrobte si spolu s dětmi taky jeden takový. Nejprve vystřihněte stromeček z šablony a poté přichystejte dětem barevné bambulky.

 

 
srdce-razitko

poznají už vaše děti barvy?

Nyní nechte děti přiřadit barevné bambulky na správné místo. K ruce jim dejte lepidlo, nebo jim můžete pomoci a předem nanést lepidlo na jednotlivá políčka. Děti pak trénují poznávání barev i jemnou motoriku.

 

 
srdce-razitko

A co se stromečkem dál?

Nyní můžete stromeček podlepit tvrdým papírem, přilepit ke špejli a vznikne vám krásné zapichovátko. Stejně tak z něj můžete s pomocí provázku vyrobit závěsnou ozdobu, nebo přilepit na papír a vyrobit tak krásné vánoční přání.

 
srdce-razitko

a malý tip na závěr

Pokud bambulky a šablonu zabalíte třeba do celofánového sáčku, můžete tuto aktivitu přidat dětem jako jeden z úkolů do adventního kalendáře, nebo drobný dárek od Mikuláše 😉

 

 
srdce-razitko

Stáhněte šablonu a začněte tvořit

Nyní už stačí jen stáhnout tento soubor ZDARMA a můžete začít spolu s dětmi tvořit. Užijte si společný čas při tvoření, věnujte výrobek někomu jako dárek a rozdávejte tak malé radosti!

Šablonu ZDARMA najdete tady.

 
srdce-razitko

chybí vám bambulky nebo jiný materiál na tvoření?

Pak neváhejte, mrkněte na eshop a objednejte. Budeme za vaši podporu moc rádi!

Náš eshop plný kreativních her a výtvarných potřeb najdete tady.

 
MIKULÁŠ A MALÉ DĚTI

 

Mikuláš ztratil plášť... užijte si tento krásný svátek doma s dětmi, Vydejte se na mikulášskou procházku, upečte perníčky a společně tvořte!

 

Svátek svatého Mikuláše je pro děti rozporuplný. Na jedné straně se těší na dárek či malou sladkost, na straně druhé se bojí čertů, kteří spolu s Mikulášem chodí na obchůzku. Ať už tuto adventní družinu pouštíte k sobě domů, necháváte ponožku na dveřích nebo slavíte s dětmi zcela jinak, my vám přinášíme pár nápadů od nás, jak si tento svátek s dětmi užít. Třeba vás inspirujeme.

MIKULÁŠSKÉ POSTAVY

jednoduché a rychlé

U nás doma vyrábíme nejrůznější postavy Mikuláše, čerta i anděla už od listopadu. Malujeme, vybarvujeme a letos jsme vyrobili jednoduché postavičky z papírových ruliček. Není na tom nic těžkého, ruličky od toaletního papíru polepte barevným papírem, přidejte očka, vousy z vaty a korálky místo nosu. Můžete si s nimi pak klidně zahrát i divadlo.

Pokud vám doma nějaký materiál k tvoření chybí, mrknětě na eshop.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Mikulášské pískování

už jste zkoušeli pískovat?

Letos jsem se rozhodla s dětmi během adventu tvořit – zastavit se, sednout si společně, a hezky v klidu v té kouzelné atmosféře světýlek a vůně jehličí vytvořit něco společně. Vyzkoušeli jsme pískování, a zcela nás pohltilo. Sedíme společně, střídáme se v sypání barev, třpytek,…zpíváme si u toho, povídáme…a nakonec nám ještě vznikne moc hezký obrázek, který si během adventu vystavíme. Pokud pískování neznáte, opravdu doporučuji – jednoduché a velmi efektní!

Sady, písky i velký výběr motivů najdete tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

mikulášská stezka

vzhůru na procházku!

Na stezky od HraváMeli chodíme moc rádi, projdeme se přírodou, otestujeme děti v jejich znalostech, společně se zasmějeme, splníme úkoly a vždy je to pro ně zážitek. Letos už máme mikulášskou stezku připravenou, nezbývá než počkat, až se začátkem prosince vydáme i ven. Snad nám k tomu i nasněží, aby byla ta správná atmosféra.

Určitě doporučuji, třeba i jako dárek do adventního kalendáře – překvapení v podobě venkovní bojovky, kde na konci může čekat opravdový dárek od Mikuláše 😉

Tip: Jo a stezka obsahuje i tvoření, takže pak můžete společně ještě i doma vyrábět.

Tuto krásnou stezku najdete zde.

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

mikulášská punčocha

zapojte do tvoření i děti

U nás doma zatím mikulášská družina nechodí, proto vždy večer věšíme ponožku na kliku u dveří a ráno se děti běží podívat, jestli byly hodné a Mikuláš jim tam nechal odměnu J Pokud máte tradici stejnou jako my, zkuste si s dětmi vyrobit vlastní ponožku – z kusu látky ušijte ponožku a pomalujte fixami na textil, ozdobte razítky apod. Uvidíte, jakou radost budou děti mít, až ve své ponožce ráno najdou překvapení!

Vánoční razítka najdete tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

vyrobte si vlastního anděla

jak na to?

Narazila jsem na krásnou sadu, díky které můžete velmi jednoduše vyrobit kouzelného anděla. Vše potřebné máte v krabičce a andělíček vám může zdobit pokojík od Mikuláše až do Vánoc!

Tuto super sadu můžete koupit tady.

 
srdce-razitko

upečte společně perníčky

milujete taky tu kořeněnou vůni?

Děti mají pečení perníčků všeobecně moc rády, upečte letos cukroví pro Mikuláše i pro sebe spolu s nimi. S vánočními a zimními vykrajovátky vám to půjde opravdu snadno, navíc, už pak ani nemusíte zdobit! A děti mohou vyrajovátka klidně dostat i jako dárek od Mikuláše – ony z nich budou ít radost, a vy spolu s nimi upečete ještě krásné vánoční cukroví 😉

Ta nejpohádkovější vykrajovátka kupíte jen tady.

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

A co dát dětem do nadílky?

Já osobně dávám před sladkostmi přednost tvoření a hrám, takže u nás to budou třeba aktivity z Jakou barvu mají Vánoce, tvořivé sady a nová knížka 😉

Tak si Mikulášské svátky užijte společně a ať se vám krásně hraje a tvoří!

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka
 
 
 
 
 
 
CO DÁT DĚTEM DO ADVENTNÍHO KALENDÁŘE?
 
 
Čím letos naplnit dětem adventní kalendář bez sladkostí? Nápady na smysluplné drobnosti pro děti jsme pro vás připravili v krátkém článku.
 

Pokud patříte k maminkám které pro děti každoročně vymýšlejí a připravují vlastní originální adventní  kalendář stejně jako my, možná se vám bude hodit malá inspirace, čím letos jednotlivé pytlíčky (sáčky, šuplíky, políčka,…) vyplnit… Tady je několik nápadů od nás.

Adventní úkoly

Jaké vyberete letos?

Adventní úkoly, ty u nás doma nesmí chybět každý rok. Dostat odměnu jen tak bez práce se mi moc nelíbí, takže každý den na nás čeká nějaký malý úkol. Někdy je to úkol společný pro celou rodinu, někdy jen pro děti, někdy třeba něco na vyrábění či malování. Každý den je jiný a myslím, že Elišce, která připravuje adventní úkoly z eshopu www.hravameli.cz, se letošní kalendář opravdu moc vyvedl! Pokud nějaké úkoly přidáváte dětem taky, a nechcete si je vymýšlet sami, určitě doporučuji!

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Zimní vykrajovátka

co s nimi?

Možná se vám to na první pohled nezdá, ale vykrajovátka jsou skvělým dárkem do adventních kalendářů! V nabídce je široké množství roztomilých i vánočních tvarů, a děti je mají opravdu rády. Můžete si s nimi pak společně hrát s plastelínou, vyrobit díky nim ozdoby na stromeček (při použití samotvrdnoucí hmoty) nebo upéct společně vánoční cukroví – perníčky, sušenky, linecké cukroví,… Krásný a praktický dárek – u nás s velkým ohlasem vyzkoušeno.

Kouzelná hravá vykrajovátka najdete tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Vánoční razítka i jiná

jak je využít?

Stejně jako vykrajovátka jsou i razítka vděčnou drobností pro děti. V balení je jich více, takže můžete klidně vyplnit půl kalendáře. Děti si s nimi mohou libovolně hrát, ale s jejich pomocí můžete společně vytvořit vánoční přání, rozeslat je všem babičkám i známým (moc krásná aktivita, na kterou se dnes už bohužel zapomíná) a nebo ozdobit vánoční ubrus, jmenovky na štědrovečerní tabuli a se staršími dětmi vytvořit klidně visačky na dárky.

Já mám ještě letos v plánu pořídit razítkovací polštář na textil a vytvořit si spolu s dětmi s razítky z adventního kalendáře vlastní vánoční pyžamo pro celou rodinu (děti budou razítkovat na obyčejná jednobarevná trička, která nám pak během předvánoční doby poslouží jako pyžama).

Tato krásná razítka najdete zde.

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Pískovací obrázky

kreativní aktivita i pro netvořivé děti

U nás se děti do pískování přímo zamilovali (od 2 let!). Jelikož doma už sadu se základními písky máme, dostanou pouze některé dny obrázky s vánočními motivy, které si potom vystavíme. Pokud doma ještě písky nemáte, doporučuji vyzkoušet! Písky mohou mít opět po jednom v balíčcích nebo je dostat třeba od Mikuláše, a poté už jen obrázky ve vybrané dny jako u nás.

Sady i obrázky na pískování najdete na tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

pěnové samolepky

jak na to?

Samolepky jsou u nás taky v kurzu, takže některé dny vyplním i těmi. Samolepky pak opět můžete použít třeba při výrobě pohlednic nebo jmenovek na dárky.

Všechny samolepky najdete tady.

 

 
srdce-razitko

a co dát do adventního kalendáře těm nejmenším?

Znáte hru Hmatej a najdi?

Je to překrásná hra od společnosti Vilac, která patří k favoritům na trhu. Jedná se o několik her, kyblík a hlavně řadu dřevěných figurek. Každý den tedy může dítko dostat jednu figurku a nakonec si spolu můžete na Štědrý den při čekání na Ježíška zahrát kompletní hru všichni společně. Není to krásná myšlenka? Z každé figurky bude dítko určitě nadšené a ve výsledku budete mít doma krásnou, kvalitní a zábavnou hru. Je pravda, že pořizovací cena je vyšší, ale rozhodně stojí za to. Pokud navíc chcete smysluplný adventní kalendář – určitě se vyplatí.

Hru Hmatej a najdi si můžete koupit zde.

A čím plníte adventní kalendáře doma vy? Samozřejmě kromě sladkostí 😉

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka