CO DÁT DĚTEM DO ADVENTNÍHO KALENDÁŘE?

 
 
Čím letos naplnit dětem adventní kalendář bez sladkostí? Nápady na smysluplné drobnosti pro děti jsme pro vás připravili v krátkém článku.
 

Pokud patříte k maminkám které pro děti každoročně vymýšlejí a připravují vlastní originální adventní  kalendář stejně jako my, možná se vám bude hodit malá inspirace, čím letos jednotlivé pytlíčky (sáčky, šuplíky, políčka,…) vyplnit… Tady je několik nápadů od nás.

Adventní úkoly

Jaké vyberete letos?

Adventní úkoly, ty u nás doma nesmí chybět každý rok. Dostat odměnu jen tak bez práce se mi moc nelíbí, takže každý den na nás čeká nějaký malý úkol. Někdy je to úkol společný pro celou rodinu, někdy jen pro děti, někdy třeba něco na vyrábění či malování. Každý den je jiný a myslím, že Elišce, která připravuje adventní úkoly z eshopu www.hravameli.cz, se letošní kalendář opravdu moc vyvedl! Pokud nějaké úkoly přidáváte dětem taky, a nechcete si je vymýšlet sami, určitě doporučuji!

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Zimní vykrajovátka

co s nimi?

Možná se vám to na první pohled nezdá, ale vykrajovátka jsou skvělým dárkem do adventních kalendářů! V nabídce je široké množství roztomilých i vánočních tvarů, a děti je mají opravdu rády. Můžete si s nimi pak společně hrát s plastelínou, vyrobit díky nim ozdoby na stromeček (při použití samotvrdnoucí hmoty) nebo upéct společně vánoční cukroví – perníčky, sušenky, linecké cukroví,… Krásný a praktický dárek – u nás s velkým ohlasem vyzkoušeno.

Kouzelná hravá vykrajovátka najdete tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Vánoční razítka i jiná

jak je využít?

Stejně jako vykrajovátka jsou i razítka vděčnou drobností pro děti. V balení je jich více, takže můžete klidně vyplnit půl kalendáře. Děti si s nimi mohou libovolně hrát, ale s jejich pomocí můžete společně vytvořit vánoční přání, rozeslat je všem babičkám i známým (moc krásná aktivita, na kterou se dnes už bohužel zapomíná) a nebo ozdobit vánoční ubrus, jmenovky na štědrovečerní tabuli a se staršími dětmi vytvořit klidně visačky na dárky.

Já mám ještě letos v plánu pořídit razítkovací polštář na textil a vytvořit si spolu s dětmi s razítky z adventního kalendáře vlastní vánoční pyžamo pro celou rodinu (děti budou razítkovat na obyčejná jednobarevná trička, která nám pak během předvánoční doby poslouží jako pyžama).

Tato krásná razítka najdete zde.

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Pískovací obrázky

kreativní aktivita i pro netvořivé děti

U nás se děti do pískování přímo zamilovali (od 2 let!). Jelikož doma už sadu se základními písky máme, dostanou pouze některé dny obrázky s vánočními motivy, které si potom vystavíme. Pokud doma ještě písky nemáte, doporučuji vyzkoušet! Písky mohou mít opět po jednom v balíčcích nebo je dostat třeba od Mikuláše, a poté už jen obrázky ve vybrané dny jako u nás.

Sady i obrázky na pískování najdete na tady.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

pěnové samolepky

jak na to?

Samolepky jsou u nás taky v kurzu, takže některé dny vyplním i těmi. Samolepky pak opět můžete použít třeba při výrobě pohlednic nebo jmenovek na dárky.

Všechny samolepky najdete tady.

 

 
srdce-razitko

a co dát do adventního kalendáře těm nejmenším?

Znáte hru Hmatej a najdi?

Je to překrásná hra od společnosti Vilac, která patří k favoritům na trhu. Jedná se o několik her, kyblík a hlavně řadu dřevěných figurek. Každý den tedy může dítko dostat jednu figurku a nakonec si spolu můžete na Štědrý den při čekání na Ježíška zahrát kompletní hru všichni společně. Není to krásná myšlenka? Z každé figurky bude dítko určitě nadšené a ve výsledku budete mít doma krásnou, kvalitní a zábavnou hru. Je pravda, že pořizovací cena je vyšší, ale rozhodně stojí za to. Pokud navíc chcete smysluplný adventní kalendář – určitě se vyplatí.

Hru Hmatej a najdi si můžete koupit zde.

A čím plníte adventní kalendáře doma vy? Samozřejmě kromě sladkostí 😉

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka