Podzim

PODZIMNÍ AKTIVITY PRO DĚTI V PDF

 

Ať už máte rádi kreativní, výukové, kreslící či tématické aktivity pro děti, z této podzimní nabídky si zaručeně vyberete! Stačí jen stáhnout PDF soubor, vytisknout a můžete spolu s dětmi objevovat krásy podzimu!

 

Známe to všichni. Léto bylo super, řas na zahradě, na koupališti, na výletě… Jenomže přišel podzim a s ním i déšť, zima a brzká tma. Co si počít s dětmi a jak je během podzimních dnů zabavit? Vyzkoušejte PDF podzimní aktivity. Na výběr je celá řada, stojí jen pár korun, a děti se díky nim nejen zabaví, ale třeba i něco nového naučí.

1. Soubor podzimní aktivity

co obsahuje?

Tento rozsáhlý soubor je opravdu bohatý – nabízí poznávání barev, čísel, stínování, pexeso, prosvicovací obrázky, plakát i omalovánky. Stačí vše pouze vytisknout a začít si spolu s dětmi hrát. Zábava je to i na několik hodin, takže můžete každý den plnit jen jednu z aktivit. U nás se při této aktivitě osvědčilo používání malých kolíčků, kterými ještě kromě znalostí trénujeme i jemnou motoriku.

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

2. šablony víly a skřítci

jak na to?

Zajděte si spolu s dětmi na procházku podzimní přírodou, nasbírejte hezké listí a doma si poté můžete vytvořit vlastního skřítka nebo vílu. Děti mohou omalovánku vybarvit pastelkami, vodovkami či fixami a poté už stačí pouze přilepit listí namísto sukýnky či vousů. Uvidíte, jak krásné kouzelné bytosti dokážete vytvořit. A třeba si k nim můžete společně vymyslet i nějakou pohádku…

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

3. stromy – zrakové vnímání

jak na to?

Pokud jsou vaše dítka v předškolním věku, určitě se vám bude hodit aktivita na poznávání a rozlišování barev.

Jednoduché omalovánky, díky kterým si dítě procvičí své zrakové vnímání – rozlišování barev, tvarů i vzorů. A navázat můžete klidně procházkou, kde si opět posbíráte rozličně barevné či tvarované listí…

Aktivitu můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

4. Jednoduché počítání

jak s aktivitami pracovat?

Tento soubor PDF obsahuje karty s čísly 1- 10. Využít je můžete různými způsoby. Děti mohou čísla vymalovat a poté například prstem vyplnit příslušný počet rámečků. Nebo se můžete vydat na kaštany, šípky či žaludy a děti mohou přiřazovat daný počet podzimních plodů.

Pokud karty navíc i zalaminujete, můžete je využít jako karty na hraní s modelínou – nejen přiřazovat počet kuliček,ale také pokusit se vystihnout správný tvar čísla.

Soubor ke stažení najdete zde. 

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

5. puntíkaté šablony

jak na to?

Tato aktivita sice není jen podzimní, ale v podzimních deštivých dnech se vám jistě bude hodit. Soubor PDF obsahuje barevné obrázky a v nich bílé puntíky. Úkolem dětí je puntíky nahradit správnou barvou – buď vymalovat fixami nebo dotvořit kuličkou z plastelíny.

Děti tak mohou trénovat jemnou motoriku, poznávání barev či malování.

Tento soubor si můžete stáhnout tady.

Nabídka je opravdu velká, tak věřím, že si vyberete, a užijete si hravě i deštivé podzimní dny 🙂

 
srdce-razitko
srdce-razitko

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka
 
 
 
 
 
NETOPÝŘI ZE SMRŠŤOVACÍ FÓLIE

 

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!

 

O zázraku jménem smršťovací fólie jste už určitě slyšeli, minimálně na našem blogu. A pokud ne, věřte, že je nejvyšší čas to napravit! Tvoření z ní baví úplně stejně kluky i holky a její využití je víc než široké. My tentokrát využili černou smršťovací fólii s obyčejným lihovým bílým fixem. A výsledkem jsou parádní netopýři!

Potřebujeme:

Jak na to?

kreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte natopýry bílým lihovým fixem. U černé smršťovací fólie musíte spoléhat jen sami na sebe, a namalovat obrázek podle sebe, protože je neprůsvitná. Já tedy dětem předkreslila obrys a ony poté domalovaly obrázek. Starší děti zvládnou ale určitě samy!

Pokud ale vyberete fólii průsvitnou nebo bílou, můžete pod ni vložit vytisknutou předlohu a obrázek jen obkreslit.

 
srdce-razitko

kouzlo v troubě

Jelikož se obrázek ve výsledku smrskne i více než o třetinu, je nutné obrázek malovat větší! Netopýry pak vystřihněte a nezapomeňte do nich udělat dírku děrovačkou. 

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

 
srdce-razitko

zavěšení netopýrů

Netopýři po pár minutách zcela zchladnou a plastový přívěsek je hotový. Poté už stačí jen navléct bavlnku a zavěsit na větvičky. Ty se můžete vydat hledat společně třeba na podzimní procházku. 

Podzimní tvoření s dětmi je radost a věřte, že tito krásní a opravdu jednoduší DIY netopýři vám budou doma dělat radost. Ať už jako halloweenská výzdoba nebo jen tak.

 
srdce-razitko

A máme hotovo!

A pokud budete mít nějakého netopýr navíc, můžete si z něj udělat třeba stylový náramek 🙂

Smršťovačku koupíte na našem eshopu tady.

 
PODZIMNÍ NÁRAMKY PRO DĚTI

 

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.

 

Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě nesetkali, věřte, že jakmile vyzkoušíte jednou, budete s ní tvořit už navždy! Existuje fólie průsvitná, bílá i černá. My pro podzimní tvoření použili černou variantu, která je opravdu super efektní, ale vybrat můžete kterou jen chcete.

Potřebujeme:

Jak na to?

Nakreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte libovolný obrázek bílou barvou. U černé smršťovací fólie musíte spoléhat jen sami na sebe, a namalovat obrázek podle sebe, protože je neprůsvitná. Pokud ale vyberete fólii průsvitnou nebo bílou, můžete pod ni vložit vytisknutou předlohu a obrázek jen obkreslit.

Nezapomeňte ale, že obrázek se ve výsledku smrskne i více než o třetinu!

 
srdce-razitko

kouzlo v troubě

Namalovaný obrázek pak vystřihněte a nezapomeňte do něj udělat dírku děrovačkou. 

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

 
srdce-razitko

dokončení náramku

Poté už stačí jen navléct na bavlnku či gumičku libovolné korálky a nakonec přidat vytvořený přívěsek.

Celá výroba vám zabere do půl hodinky, ale výsledné náramky jsou opravdu nádherné a dětem zaručeně udělají radost. 

 
srdce-razitko

A máme hotovo!

My jsme s nimi udělali parádu na oslavě, vyrobili dárečky pro kamarádky a netopýří si chystáme na halloweenskou stezku do školky.

Tak ať vám dělají radost jako nám!

Smršťovačku koupíte na našem eshopu tady.