PODZIMNÍ AKTIVITY PRO DĚTI V PDF

 

Ať už máte rádi kreativní, výukové, kreslící či tématické aktivity pro děti, z této podzimní nabídky si zaručeně vyberete! Stačí jen stáhnout PDF soubor, vytisknout a můžete spolu s dětmi objevovat krásy podzimu!

 

Známe to všichni. Léto bylo super, řas na zahradě, na koupališti, na výletě… Jenomže přišel podzim a s ním i déšť, zima a brzká tma. Co si počít s dětmi a jak je během podzimních dnů zabavit? Vyzkoušejte PDF podzimní aktivity. Na výběr je celá řada, stojí jen pár korun, a děti se díky nim nejen zabaví, ale třeba i něco nového naučí.

1. Soubor podzimní aktivity

co obsahuje?

Tento rozsáhlý soubor je opravdu bohatý – nabízí poznávání barev, čísel, stínování, pexeso, prosvicovací obrázky, plakát i omalovánky. Stačí vše pouze vytisknout a začít si spolu s dětmi hrát. Zábava je to i na několik hodin, takže můžete každý den plnit jen jednu z aktivit. U nás se při této aktivitě osvědčilo používání malých kolíčků, kterými ještě kromě znalostí trénujeme i jemnou motoriku.

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

2. šablony víly a skřítci

jak na to?

Zajděte si spolu s dětmi na procházku podzimní přírodou, nasbírejte hezké listí a doma si poté můžete vytvořit vlastního skřítka nebo vílu. Děti mohou omalovánku vybarvit pastelkami, vodovkami či fixami a poté už stačí pouze přilepit listí namísto sukýnky či vousů. Uvidíte, jak krásné kouzelné bytosti dokážete vytvořit. A třeba si k nim můžete společně vymyslet i nějakou pohádku…

Soubor si můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

3. stromy – zrakové vnímání

jak na to?

Pokud jsou vaše dítka v předškolním věku, určitě se vám bude hodit aktivita na poznávání a rozlišování barev.

Jednoduché omalovánky, díky kterým si dítě procvičí své zrakové vnímání – rozlišování barev, tvarů i vzorů. A navázat můžete klidně procházkou, kde si opět posbíráte rozličně barevné či tvarované listí…

Aktivitu můžete stáhnout zde.

 

 
srdce-razitko
 
 
srdce-razitko

4. Jednoduché počítání

jak s aktivitami pracovat?

Tento soubor PDF obsahuje karty s čísly 1- 10. Využít je můžete různými způsoby. Děti mohou čísla vymalovat a poté například prstem vyplnit příslušný počet rámečků. Nebo se můžete vydat na kaštany, šípky či žaludy a děti mohou přiřazovat daný počet podzimních plodů.

Pokud karty navíc i zalaminujete, můžete je využít jako karty na hraní s modelínou – nejen přiřazovat počet kuliček,ale také pokusit se vystihnout správný tvar čísla.

Soubor ke stažení najdete zde. 

 

 
srdce-razitko
srdce-razitko

5. puntíkaté šablony

jak na to?

Tato aktivita sice není jen podzimní, ale v podzimních deštivých dnech se vám jistě bude hodit. Soubor PDF obsahuje barevné obrázky a v nich bílé puntíky. Úkolem dětí je puntíky nahradit správnou barvou – buď vymalovat fixami nebo dotvořit kuličkou z plastelíny.

Děti tak mohou trénovat jemnou motoriku, poznávání barev či malování.

Tento soubor si můžete stáhnout tady.

Nabídka je opravdu velká, tak věřím, že si vyberete, a užijete si hravě i deštivé podzimní dny 🙂

 
srdce-razitko
srdce-razitko

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka