Smršťovací fólie

NETOPÝŘI ZE SMRŠŤOVACÍ FÓLIE

 

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!

 

O zázraku jménem smršťovací fólie jste už určitě slyšeli, minimálně na našem blogu. A pokud ne, věřte, že je nejvyšší čas to napravit! Tvoření z ní baví úplně stejně kluky i holky a její využití je víc než široké. My tentokrát využili černou smršťovací fólii s obyčejným lihovým bílým fixem. A výsledkem jsou parádní netopýři!

Potřebujeme:

Jak na to?

kreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte natopýry bílým lihovým fixem. U černé smršťovací fólie musíte spoléhat jen sami na sebe, a namalovat obrázek podle sebe, protože je neprůsvitná. Já tedy dětem předkreslila obrys a ony poté domalovaly obrázek. Starší děti zvládnou ale určitě samy!

Pokud ale vyberete fólii průsvitnou nebo bílou, můžete pod ni vložit vytisknutou předlohu a obrázek jen obkreslit.

 
srdce-razitko

kouzlo v troubě

Jelikož se obrázek ve výsledku smrskne i více než o třetinu, je nutné obrázek malovat větší! Netopýry pak vystřihněte a nezapomeňte do nich udělat dírku děrovačkou. 

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

 
srdce-razitko

zavěšení netopýrů

Netopýři po pár minutách zcela zchladnou a plastový přívěsek je hotový. Poté už stačí jen navléct bavlnku a zavěsit na větvičky. Ty se můžete vydat hledat společně třeba na podzimní procházku. 

Podzimní tvoření s dětmi je radost a věřte, že tito krásní a opravdu jednoduší DIY netopýři vám budou doma dělat radost. Ať už jako halloweenská výzdoba nebo jen tak.

 
srdce-razitko

A máme hotovo!

A pokud budete mít nějakého netopýr navíc, můžete si z něj udělat třeba stylový náramek 🙂

Smršťovačku koupíte na našem eshopu tady.

 
PODZIMNÍ NÁRAMKY PRO DĚTI

 

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.

 

Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě nesetkali, věřte, že jakmile vyzkoušíte jednou, budete s ní tvořit už navždy! Existuje fólie průsvitná, bílá i černá. My pro podzimní tvoření použili černou variantu, která je opravdu super efektní, ale vybrat můžete kterou jen chcete.

Potřebujeme:

Jak na to?

Nakreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte libovolný obrázek bílou barvou. U černé smršťovací fólie musíte spoléhat jen sami na sebe, a namalovat obrázek podle sebe, protože je neprůsvitná. Pokud ale vyberete fólii průsvitnou nebo bílou, můžete pod ni vložit vytisknutou předlohu a obrázek jen obkreslit.

Nezapomeňte ale, že obrázek se ve výsledku smrskne i více než o třetinu!

 
srdce-razitko

kouzlo v troubě

Namalovaný obrázek pak vystřihněte a nezapomeňte do něj udělat dírku děrovačkou. 

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

 
srdce-razitko

dokončení náramku

Poté už stačí jen navléct na bavlnku či gumičku libovolné korálky a nakonec přidat vytvořený přívěsek.

Celá výroba vám zabere do půl hodinky, ale výsledné náramky jsou opravdu nádherné a dětem zaručeně udělají radost. 

 
srdce-razitko

A máme hotovo!

My jsme s nimi udělali parádu na oslavě, vyrobili dárečky pro kamarádky a netopýří si chystáme na halloweenskou stezku do školky.

Tak ať vám dělají radost jako nám!

Smršťovačku koupíte na našem eshopu tady.