Čarodějnice

ČARODĚJNICKÉ LEKTVARY – HRA ZDARMA
 
 
Vyzkoušejte si, jaké je to namíchat nějaký lektvar! Nejen, že se u toho pobavíte, ale také potrénujete počty, jemnou motoriku i svůj důvtip! Tak hurá na to!
 
 
Přiznám se, že tyto aktivity patří k mým vůbec nejoblíbenějším! Mám moc ráda, pokud si s dětmi nejprve něco vytvoříme a potom si s tím můžeme hrát. Přidanou hodnotou je zde ještě poznávání čísel, počítání, kreativní myšlení a hlavně zábava. Pevně doufám, že se vám hraní bude líbit stejně jako nám!

Jak na to?

Tvořte spolu s dětmi

Samozřejmě úplně postačí, pokud si naši hru stáhnete, vystříháte a hned můžete začít hrát. My si ale nejprve vytvořili své vlastní „ingredience“ za pomoci úžasné modelíny Jumping Clay.

 
srdce-razitko

Modelína jumping clay

Přiznám se, že dříve jsem tvoření z modelíny nesnášela. Teprve když jsem objevila tuto modelínu, začala jsem s ní s dětmi tvořit, a jsem z ní opravdu upřímě nadšená! Výborně se s ní pracuje a po několika hodinách zaschne, takže nám vznikne malá hračka. Je úplně lehká a vůbec se neláme (jako třeba samotvrdnoucí hmota). Využít ji ta můžete i na dekorace, zapichovátka nebo třeba v zimě  na figurky do betlému!

 
srdce-razitko

Dotvoření ingrediencí

Poté, co jsme si naše ingredience vytvořili, ještě jsme použili fixy na domalování detailů jako oči apod. Na modelínu jde krásně malovat, takže barvy, které jsme zrovna neměli jsme vytvořili takto.

 
srdce-razitko

Poslední přípravy

Teď už stačí jen vystřihnout všechny návody na lektvary a připravit všechny ingredience. Můžete je vytvořit stejně jako my, koupit nebo jen vystřihnout. My například použili ještě samolepicí oči, ale můžete použít gumové pavouky, červené korálky apod. Od každé ingredience budete potřebovat nejméně 5 ks (pavouk, oko, žížala, šnek, bobule).

 
srdce-razitko

Hurá hrajeme!

A můžete se pustit do hry. Samotný princip je velmi jednoduchý – musíte podle návodu na konkrétní lektvar „vložit do hrnce“ daný počet surovin. Na vytvoření fialového lektvaru tak budete potřebovat 2 pavouky, 1 oko a 2 žížaly.

 
srdce-razitko

Buďte kreativní!

Děti bude nejprve asi bavit jenom samotné přiřazování. Poté už ale můžete popustit uzdu své fantazii a pořádně si hrát. My například zkusili každý lektvar dopředu pojmenovat – chechtací (kdo se napije bude se jen smát), kvákací (kdo ho vypije bude kvákat jako žába),… Děti se u vymýšlení i předstírání pití a souvisejících následků pořádně vyblbly! A taky jsme se opravdu zasmáli!

A co třeba schovat všechny ingredience aby je děti musely najít? Nebo rovnou závod? Kdo uvaří svůj lektvar první? A co tak zkusit vařit poslepu – kdo dokáže poznat podle hmatu ingredience a vložit je do hrnce?

Pevně doufáme, že se vám naše hra bude líbit! Stáhnout ZDARMA si ji můžete zde, a budeme moc rádi, pokud nám dáte vědět, jestli se vám líbila, třeba na našem facebooku.

 

 
srdce-razitko
 
 
 
 
 

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka
 
 
NÁHRDELNÍK ZE SMRŠŤOVACÍ FÓLIE

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!

 

Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Vyrobte si veselé náhrdelníky na oslavu dne čaroděnic, na karneval nebo jako dárek ke dni matek!

Potřebujeme:

Jak na to?

Nakreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte libovolný obrázek černou fixou, který poté vybarvíte pastelkami. Nezapomeňte, že obrázek se smrskne, proto musí být i 3x větší, než chcete výsledný motiv.

 
srdce-razitko

Zapékací kouzlo

Namalovaný motiv vystřihněte a nezapomeňte do něj udělat dírku. Pokud chcete umístit dole bambulku jako my, udělejte dírku i dole.

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

 
srdce-razitko

Navlečení korálků

Přívěsek navlečeme na provázek nebo gumičku a navlečeme libovolně kolem barevné korálky.

Klidně můžete navléct korálky i podél celého řetízku, případně přidat zapínání, my jen zauzlovali. 

 
srdce-razitko

Ozdobná Bambulka

Jelikož náš náhrdelník byl určen jako ozdoba na den čarodějnic do školky, vylepšili jsme ho ještě bambulkou. Tu jsme vyrobili z bavlnky. 

Nejprve párkrát omotat kolem prstů, potom v půli zavázat, připevnit k přívěsku, zavázat kousek pod vrchem bambulky a poté už jen zastřihnout.

 

A máme hotovo!

My jsme s nimi na čarodějnickém karnevale parádu udělali, teď už ale vyrábíme další – pro sebe i jako dárky pro babičky i kamarádky ke dni matek!

 
 
 
JEDNODUCHÁ KOČIČÍ KABELKA Z FILCU

kocka

 

 

Vyrobit takovouto roztomilou kabelku zabere překvapivě málo času, ale parádu udělá zaručeně velikou. Vlezou se do ní všechny nezbytnosti malých princezen, ale využít ji skvěle můžete i ke kostýmu čarodějnic – vždyť každá čarodějnice má svou černou kočku 🙂

Potřebovat budete jen pár nezbytností, šablonu a za chviličku máte hotovo!
 

Potřebujeme:

Jak na to?

Obkreslení šablony

Nejprve si vytiskněte šablonu a poté ji obkreslete na filc. Potřebovat budete 2 stejné díly. Poté připravte ještě líčka a srdíčko na nos.

Použít můžete samozřejmě libovolnou barvu, my vybrali černou, protože kabelka bude součástí čarodějnického kostýmu.

 
srdce-razitko

Vyšívání tváře

Tvář kočičky můžete buď vyšít pomocí niti, bavlnky nebo zkusit namalovat fixou na textil.

Líčka a srdíčko můžete také přišít, nebo jednoduše nalepit tavnou pistolí – co se vám líbí víc.

 

 
srdce-razitko

Sešití kabelky

Pokud máme tvář připravenou, přiložíme zespodu druhý díl. Do oušek vložíme konce šňůrky, kterou použijeme jako popruh kabelky. Je dobré ji předem změřit podle dítka, aby byla tak akorát.

Poté sešijeme kabelku od jednoho ouška ke druhému, uprostřed (na čele) necháme otvor. Můžete sešít na šicím stroji, obšít v ruce nebo jen nalepit tavnou pistolí.

 

 
srdce-razitko

A máme hotovo!

Teď už zbývá jen připevnit mašličku a naplnit kabelku vším potřebným!

 

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka