ČARODĚJNICKÉ LEKTVARY – HRA ZDARMA

 
 
Vyzkoušejte si, jaké je to namíchat nějaký lektvar! Nejen, že se u toho pobavíte, ale také potrénujete počty, jemnou motoriku i svůj důvtip! Tak hurá na to!
 
 
Přiznám se, že tyto aktivity patří k mým vůbec nejoblíbenějším! Mám moc ráda, pokud si s dětmi nejprve něco vytvoříme a potom si s tím můžeme hrát. Přidanou hodnotou je zde ještě poznávání čísel, počítání, kreativní myšlení a hlavně zábava. Pevně doufám, že se vám hraní bude líbit stejně jako nám!

Jak na to?

Tvořte spolu s dětmi

Samozřejmě úplně postačí, pokud si naši hru stáhnete, vystříháte a hned můžete začít hrát. My si ale nejprve vytvořili své vlastní „ingredience“ za pomoci úžasné modelíny Jumping Clay.

 
srdce-razitko

Modelína jumping clay

Přiznám se, že dříve jsem tvoření z modelíny nesnášela. Teprve když jsem objevila tuto modelínu, začala jsem s ní s dětmi tvořit, a jsem z ní opravdu upřímě nadšená! Výborně se s ní pracuje a po několika hodinách zaschne, takže nám vznikne malá hračka. Je úplně lehká a vůbec se neláme (jako třeba samotvrdnoucí hmota). Využít ji ta můžete i na dekorace, zapichovátka nebo třeba v zimě  na figurky do betlému!

 
srdce-razitko

Dotvoření ingrediencí

Poté, co jsme si naše ingredience vytvořili, ještě jsme použili fixy na domalování detailů jako oči apod. Na modelínu jde krásně malovat, takže barvy, které jsme zrovna neměli jsme vytvořili takto.

 
srdce-razitko

Poslední přípravy

Teď už stačí jen vystřihnout všechny návody na lektvary a připravit všechny ingredience. Můžete je vytvořit stejně jako my, koupit nebo jen vystřihnout. My například použili ještě samolepicí oči, ale můžete použít gumové pavouky, červené korálky apod. Od každé ingredience budete potřebovat nejméně 5 ks (pavouk, oko, žížala, šnek, bobule).

 
srdce-razitko

Hurá hrajeme!

A můžete se pustit do hry. Samotný princip je velmi jednoduchý – musíte podle návodu na konkrétní lektvar „vložit do hrnce“ daný počet surovin. Na vytvoření fialového lektvaru tak budete potřebovat 2 pavouky, 1 oko a 2 žížaly.

 
srdce-razitko

Buďte kreativní!

Děti bude nejprve asi bavit jenom samotné přiřazování. Poté už ale můžete popustit uzdu své fantazii a pořádně si hrát. My například zkusili každý lektvar dopředu pojmenovat – chechtací (kdo se napije bude se jen smát), kvákací (kdo ho vypije bude kvákat jako žába),… Děti se u vymýšlení i předstírání pití a souvisejících následků pořádně vyblbly! A taky jsme se opravdu zasmáli!

A co třeba schovat všechny ingredience aby je děti musely najít? Nebo rovnou závod? Kdo uvaří svůj lektvar první? A co tak zkusit vařit poslepu – kdo dokáže poznat podle hmatu ingredience a vložit je do hrnce?

Pevně doufáme, že se vám naše hra bude líbit! Stáhnout ZDARMA si ji můžete zde, a budeme moc rádi, pokud nám dáte vědět, jestli se vám líbila, třeba na našem facebooku.

 

 
srdce-razitko
 
 
 
 
 

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka