VESELÁ ZAPICHOVÁTKA ZE SAMOTVRDNOUCÍ HMOTY

 

Vyrobte si s dětmi snadný zápich do květináče. Postačí vám samotvrdnoucí hmota, kreativní vykrajovátka a barvičky. Výsledek vás možná samotné překvapí – hezké, jednoduché, praktické a zábavné pro všechny děti!

 

Občas člověk přemýšlí, co zrovna s dětmi vytvořit a poté – co s těmi výrobky vlastně dělat… Proto mám ráda tvoření, ze kterého vznikne i praktická věc, jako třeba zápich do květináče. Z  jednoho balení samotvrdnoucí hmoty jich děti vyrobí fůru, a já mám díky tomu vždy ve skříni malý ručně vyrobený dárek, který potěší každého – ať už jdeme na návštěvu, k babičce, kamarádce nebo třeba na konec školního roku pro paní učitelku. Zápich je hezký, jde vložit do květináče stejně jako do živé kytice a radost z něj má každý 🙂

Potřebujeme:

Jak na to?

Tvary ze samotvrdnoucí hmoty

Nejprve si vyválíme hmotu a pak vykrojíme tvary stejně, jako když pečeme perníky. Samozřejmě můžete z hmoty sami i něco vymodelovat, my máme raději tento – pro nás jednoduší způsob s použitím kreativních vykrajovátek.

 
srdce-razitko

Necháme tvary uschnout

Na sluníčku to bude třeba i za 2 hodiny, v zimě to bude trvat klidně celý den. Nezapomeňte tvary několikrát přetočit, hmota vysychá a mohla by se vám zkroutit. Pokud nechcete zapichovátko, ale přívěsek, nezapomeňte ještě „za čerstva“ udělat do tvarů dírku.

 

Namalujeme barvami

My doma nejraději používáme barvy vodové. Hezky se do hmoty vpijí, nejsou tolik výrazné a dětské výrobky jsou o to povedenější. Samozřejmě ale můžete použít barvy akrylové, tempery, nebo jaké máte rádi. Krásně vám na výrobcích budou držet třeba i pastelové fixy.

 

Třpytky? ano…!!!

Pokud máte doma malé holčičky, určitě nesmíte zapomenout ani na třpytky. Stačí, když výrobky zlehka natřete disperzním lepidlem (už i na namalované barvami) a posypete svými oblíbenými třpytkami. Použít ale můžete klidně i třpytková lepidla.

 

Nalepení na špejli

Na závěr už stačí jen použít tavnou pistoli a výrobky nalepit na špejli. Můžete ještě i klidně dozdobit barevnou mašličkou jako i my.

No a máte hotovo! My vyrábíme zapichovátka i několik dnů – jeden den vyrobíme tvary jindy pomalujeme, jindy domalujeme fixou nebo použijeme třpytky. Ve výsledku pak máme velký balík zapichovátek, která moc ráda rozdáváme – všichni z nich mají upřímnou radost.

Ideální aktivita na letní dny, dovolenou nebo třeba dětský tábor!

Tak snad se nápad na jejich výrobu bude líbit i vám! Přejeme hezké tvoření!

 

 
 
 

Autorka článku

Kristýna

kreativní maminka